jak idzie budowa i wynajem magazynów w szczecinie wrocławiu oraz krakowie

W okolicach największych miast Polski przybywa obiektów logistycznych. Z jednej strony to efekt stałego rozwoju gospodarczego Polski, a z drugiej, i to jest główny czynnik, to wzrost zapotrzebowania na takie obiekty. A ten wynika z kolei z kilku kolejnych czynników. Systematycznie rozwija się e-handel, a ta branża w znaczniej mierze polega na partnerach logistycznych i korzysta z wielu logistycznych rozwiązań. Efektem tego są coraz to kolejne obiekty magazynowe, z których korzystają różne podmioty, od producentów, poprzez sklepy, po firmy kurierskie. Ożywienie w tej kwestii zauważyć można szczególnie w okolicach dużych miast, gdzie są duże skupiska podmiotów zainteresowanych najmem lub kupnem powierzchni magazynowych, jak choćby Kraków czy Wrocław. Wiele z takich obiektów powstaje przy trasach szybkiego ruchu, co wpływa na ich użyteczność.

Centrum Logistyczne Kraków III powstanie w niecałe dwa lata

Dokładna lokalizacja tego centrum logistycznego to miejscowość Targowisko, która jest położona ok. 10 minut drogi na wschód od Krakowa. Działka, na której stanie obiekt znajduje się w bardzo dogodnym miejscu. Jest bowiem zlokalizowana przy autostradzie A4 oraz Drodze Krajowej 94 Kraków-Przemyśl. Tuż obok znajduje się węzeł autostradowy Szarów. Działka, na której stanie Centrum Logistyczne Kraków III ma powierzchnię czterech hektarów.

W sumie cały kompleks będzie liczył ok. 19 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej oraz biurowej. Realizacja inwestycji został podzielona na dwa etapy. Pierwsza część inwestycji zostanie ukończona w pierwszej połowie 2018 roku, a całość w roku kolejnym. Projekt centrum logistycznego wykonało biuro Pro-Invest z Katowic, a inwestorem jest Biuro Inwestycji Kapitałowych.

Hillwood Park Wrocław I Bis zdobywa najemców

Podczas gdy jedne centra logistyczne, jak ww. w Krakowie, dopiero są w fazie budowy, inne, już istniejące, zdobywają najemców. Tak jest między innymi w przypadku centrum logistycznego Hillwood Park we Wrocławiu. Blisko 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni wynajęła w nim firma VMA Polska należy do wywodzącej się z Belgii Grupy VMA. Jest to firma specjalizująca się w instalacjach elektrotechnicznych i technologicznych wykonywanych na potrzeby przemysłu oraz branży budowlanej.

Tym, co przyciągnęło najemcę to między innymi doskonała lokalizacja. Park logistyczny położony jest na Bielanach Wrocławskich, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 oraz węzła „Bielany Wrocławskie”. Innym atutem była możliwość dostosowania wnętrz budynku do potrzeb najemcy pod względem technicznym. W sumie Hillwood Park Wrocław I Bis oferuje 34 tysiące metrów kwadratowych powierzchni o wysokim standardzie i możliwości dostosowania do konkretnych potrzeb klientów.

Budowa North-West Logistic Park 2 w Szczecinie idzie zgodnie z planem

Grupa Kapitałowa Waimea Holding na lokalizację swojej inwestycji obrała Szczecin. Aktualnie powstaje hala H o powierzchni 2,5 tysiąc metrów kwadratowych. Jej budowa, która jest na etapie stawiania konstrukcji stalowej oraz kładzenia zadaszenia, zostanie zakończona w ostatnim kwartale tego roku. Choć budowa trwa, hala ma już swojego najemcę. Będzie nim duńska firma KK Wind Solution, producent rozwiązań dla sektora energii odnawialnych, w tym systemów sterujących dla farm wiatrowych. Generalnym wykonawcą hali H w North-West Logistic Park 2 w Szczecinie jest firma Trasko – Inwest.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *