Plac budowy magazynu w Warszawie

Rozwój gospodarczy Polski, od wielu lat najszybszy wśród państw europejskich, przyczynia się do wzrostu powierzchni magazynowych i innych obiektów logistycznych. Powstają one lub już działają w wielu miejscach kraju. Zarówno deweloperzy, jak i najemcy szukają szczególnie miejsc o dogodnej lokalizacji, w pobliżu dużych ośrodków miejskich, lotniska czy przy szlakach komunikacyjnych.

Poszczególne obiekty są przeznaczone dla jednego najemcy jak magazyn centralny dla sieci marketów budowlanych OBI powstający w Nowosolnej pod Łodzią, lub dla wielu mniejszych, jak Distribution Park Okęcie w Warszawie.

Distribution Park Okęcie zdobywa kolejnych najemców

Atutem tego centrum logistycznego jest świetna lokalizacja. Jak wskazuje nazwa, znajduje się ono blisko Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w warszawie. W sumie powierzchnia magazynowa wynosić będzie 39 tysięcy mkw, a składać się na nią będą biura i magazyny. Centrum dysponuje 64 dokami załadunkowo-rozładunkowymi oraz ponad 500 miejscami parkingowymi. Jego atutem jest nie tylko bliskość lotniska, ale też trasy paneuropejskiej E67.

W ostatnim czasie do licznych już najemców dołączyli kolejni, firmy X-press Couriers oraz Aromanti, a jeden z dotychczasowych, Nuair Polska, przedłużył umowę najmu na kolejne lata. Tym samym powierzchnia zajęta przez najemców wynosi 3600 mkw. Pierwsza z ww. firm, X-press Couriers, na polskim rynku jest wyłącznym partnerem sieci SkyNet Worldwide Express, która świadczy usługi dla branży e-commerce oraz klientów indywidualnych. Jak informują władze firmy, o wyborze Distribution Park Okęcie na obiekt magazynowy zdecydowała jego lokalizacja, która zdecydowanie ułatwia szybką i bezproblemową dostawę zamówień. Drugi z nowych najemców to firma Aromanti, która dystrybuuje na polskim rynku zapachy do wnętrz takich firm jak amerykańska Village Candle, brytyjska Ashleigh&Burwood czy francuska Clem Goa.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Nuair Polska, międzynarodowego producenta i dystrybutora kompresorów oraz akcesoriów pneumatycznych, na decyzję o przedłużeniu umowy najmu wpływ miała nie tylko świetna lokalizacja centrum logistycznego, ale także dobra współpraca i jakość obsługi. Na korzystnej lokalizacji korzystają nie tylko klienci, ale również pracownicy, dla których wygodne skomunikowanie z resztą miasta jest bardzo istotne.

Taki obrót sprawy niewątpliwie cieszy gospodarzy obiektu, którzy mogą swoim klientom zaoferować strategiczną lokalizację w pobliżu portu lotniczego, a jednocześnie w granicach administracyjnych Warszawy. Poza ww. firmami, wśród najemców Distribution Park Okęcie są między innymi takie firmy jak LG Electronics, Alcatel-Lucent Polska, Toshiba DPD Polska czy Johnson & Johnson

OBI z nowym magazynem centralnym

Również operatorzy sklepów stacjonarnych wskutek rozwoju rynku potrzebują nowych powierzchni magazynowych. Taką firmą jest sieć marketów budowlanych OBI, dla której nowy obiekt magazynowy buduje firma Panattoni Europe (ta sama firma odpowiedzialna jest również za budowę Panattoni Park Łódź South) . Będzie on zlokalizowany w gminie Nowosolna koło Łodzi. On również będzie świetnie zlokalizowany, gdyż miejsce to znajduje się przy węźle Brzeziny będącym skrzyżowaniem autostrady A2 i drogi krajowej nr 72.

Plac budowy o zachodzie słońca
Metraż nowych obiektów rośnie wszędzie, nawet w centralnej Polsce. Tutaj widać jak wygląda plac budowy w województwie Łódzkim, co znacząco wpłynie na wzrost liczby ofert magazynowych w Łodzi i okolicach w 2018 i 2019 roku.

Obiekt o funkcji biurowo-magazynowej docelowo będzie miał powierzchnię nieco ponad 50 tysięcy mkw. W pierwszym etapie, już w listopadzie tego roku, do użytku zostanie oddanych 20 tysięcy mkw. Całość zostanie oddana w ręce najemcy najpóźniej w grudniu przyszłego roku. Nowy magazyn centralny wydatnie przyczyni się do usprawnienia obsługi sklepów OBI, których jest już w Polsce 47 w 37 miastach. Warto dodać, że firma OBI była jedną z pierwszych zagranicznych sieci marketów budowlanych, która zainwestowała w Polsce. Pierwszy sklep powstał w 1998 roku w Tychach. Obecnie w całym kraju forma zatrudnia ponad 4,5 tysiąca pracowników.

Nowy magazyn w parku P3 Piotrków

W tym parku logistycznym, zlokalizowanym w samym centrum Polski powstanie kolejny obiekt. Jego powierzchnia magazynowa wyniesie 61 tysięcy mkw, a najemcą będzie firma Kuehne+Nagel. Do użytku zostanie oddany w styczniu przyszłego roku.

Będzie to obiekt ściśle przystosowany do wymagań najemcy. Sześć tysięcy mkw zajmą chłodnie, a ponadto będzie on wyposażony w magazyn wysokiego składu, magazyn kosmetyków oraz magazyn kompletacji zamówień. Będzie to nowoczesny obiekt, wyposażony w energooszczędne rozwiązania przyjazne środowisku, wśród nich oświetlenie oparte na diodach LED oraz panele PIR.

Firma Kuehne+Nagel Polska szczególnie ceni sobie możliwość przeprowadzania wszystkich operacji w jednym miejscu. Nie bez znaczenia jest też doskonała lokalizacja obiektu. Zadowolenia ze znalezienia tak cenionej firmy jako najemcy nie kryją również właściciele obiektu. Jak przyznają, negocjacje nie były łatwe, ale zakończyły się sukcesem i teraz obie firmy liczą na owocną współpracę z obopólnymi korzyściami.

W sumie kompleks P3 Piotrków oferuje ponad 90 tysięcy mkw powierzchni magazynowej, a posiadane grunty pozwalają na to, aby wybudować obiekty o powierzchni 400 tysięcy mkw.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *