magazyn z biurem do wynajęcia

W zasadzie każdy rodzaj działalności handlowej, ale także produkcyjnej wymaga magazynowania towarów. Wielu przedsiębiorców doskonale zdaje sobie sprawę z zapotrzebowania na powierzchnię magazynową i codziennie przegląda setki ofert by znaleźć właściwe magazyny do wynajęcia.

Czym kierować się przy wyborze magazynu? Podstawową kwestią, o której nie można zapomnieć podczas wynajmowania magazynów jest ich przeznaczenie. Oczywiście można odpowiedzieć, że magazyn jak sama nazwa wskazuje służby do magazynowania i kropka. Takie podejście nie rozwiązuje jednak problemu.

Każdy rozsądny przedsiębiorca podczas wyboru odpowiedniego magazynu powinien zadać sobie kilka podstawowych pytań a dopiero udzielając na nie odpowiedzi będzie w stanie wybrać ten jeden, najlepszy magazyn.

  1. Czy zależy nam na lokalizacji magazynu?
  2. Jak duży musi być nasz magazyn?
  3. Czy istotne znaczenie ma dla nas wygląd zewnętrzny magazynu?

W dzisiejszych czasach wynajęcie magazynu nie stanowi dla nikogo problemu. Siadamy wygodnie przed komputerem, włączamy internet a naszym oczom ukazują się setki ogłoszeń. Jeżeli odpowiedzieliśmy sobie na zadane wyżej pytania będziemy w stanie w optymalnie jak najszybszym czasie znaleźć interesujący nas magazyn.

Jeżeli chcielibyśmy poza magazynowaniem prowadzić również sprzedaż stacjonarną prosto z magazynu powinniśmy zainteresować się przede wszystkim nad lokalizacją. Nasi klienci nie będą zachwyceni jeżeli magazyn, z którego mogą odebrać zamówiony wcześniej towar będzie się znajdował kilkanaście kilometrów od miasta. Nikt nie lubi daleko dojeżdżać.

Jeżeli jednak nie zależy nam na sprzedaży stacjonarnej nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy nasz magazyn wynajęli w strefie położonej choćby kilka kilometrów od pobliskiego miasta. Nasi klienci nie odczują różnicy, zaś my odczujemy ją na cenie wynajmu.

Im większy magazyn tym większy czynsz za wynajem

Kiedy poznamy już idealną lokalizację dla naszego magazynu powinniśmy zainteresować się również jego wielkością. Im większy magazyn tym niestety droższy i cena za wynajem jednego metra kwadratowego jest większa. Jeżeli nie mamy pewności, że zapełnimy cały magazyn może warto na początek wynająć coś mniejszego, co pozwoli zaoszczędzić nam parę groszy – zawsze przecież możemy wynająć kolejny magazyn, jeżeli w poprzednim przestaniemy się już mieścić.

Ostatnią i niestety najczęściej niedocenianą przesłanką w przypadku wyboru magazynu jest jego wygląd zewnętrzny. Wiele osób uważa, że wygląd zewnętrzny magazynu nie ma znaczenia, ponieważ nasi pracownicy mają tam pracować, a my przechowujemy tam jedynie towar – więc przecież „nikogo to nie obchodzi jak wygląda magazyn”. Oczywiście można tak uważać, jednak zazwyczaj ten mit szybko zostaje rozwiany przez szarą, smutną rzeczywistość. W erze wszechobecnej technologii nasz potencjalny kontrahent lub klient może w każdej chwili „podejrzeć” nasz magazyn a wtedy nie chcielibyśmy chyba wstydzić się za jego wygląd.

Oferta magazynów do wynajęcia we Wrocławiu dostępna na jednym z najsolidniejszych portali z ofertami magazynowymi z Wrocławia – Magazyny Wrocław wrocmagazyn.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *