gdzie składować meble w czasie remontu

Remont to ten czas, którego nie lubi nikt. Nie chodzi nawet o jego wykonywanie, co po prostu przechodzenie. Niezależnie od zakresu prac remontowych, jest to czas, kiedy wszędzie jest hałas i brud. Szczególnie uciążliwe są remonty w mieszkaniach i domach już zamieszkanych. Na ten czas należy się pogodzić z niedostępnością remontowanych pomieszczeń oraz licznymi niedogodnościami. Jednym z największych kłopotów jest istniejące już w danym pomieszczeniu umeblowanie i wyposażenie.

Meble – kłopotliwe podczas remontu

Największy problem jest zawsze z meblami. Małe sprzęty można bez problemu zapakować w pudełka i przenieść do innego pomieszczenia. Z meblami jest już ciężej. Raz, że są one ciężkie i trudne do przeniesienia, a dwa, że często brak jest dla nich miejsca w innych pomieszczeniach. W rezultacie wiele osób decyduje się na pozostawienie ich w remontowanym pomieszczeniu. Choć czasem może się to okazać wystarczające, to często okazuje się to złym rozwiązaniem.

Nawet dobrze przykryte i zabezpieczone meble nie są w stu procentach odporne na uszkodzenia. Folia ochronna może ulec uszkodzeniu lub zsunąć się, a wtedy nietrudno o zakurzenie czy zachlapanie farbą. Ekipa remontowa, chcąc dostać się do poszczególnych części pomieszczeń, będzie też niewątpliwie je przesuwać, tak jak również i pozostałe sprzęty. A to nierzadko kończy się uszkodzeniami samych mebli czy podłogi, np. parkietu lub paneli. W wielu wypadkach pozostawienie ich w remontowanym pomieszczeniu będzie wręcz niemożliwe. Co wówczas zrobić?

Gdzie przechować rzeczy w czasie remontu?

Mało kto dysponuje dodatkową wolną powierzchnią, gdzie można przenieść meble na czas remontu czy odnawiania mieszkania. Osoby mieszkające w blokach takiej możliwości nie mają prawie w ogóle. Czasem można wykorzystać piwnicę, ale te zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, a do tego warunki w nich panujące są często niezbyt dobre i w rezultacie przechowywanie mebli w nich nie jest wskazane. Trzymanie mebli w garażu również może się negatywnie odbić na ich stanie.

Gdy nie ma żadnej innej możliwości znalezienia miejsca na czas remontu mieszkania, warto rozważyć ofertę firm, które zajmują się wynajmem pomieszczeń w takich właśnie celach. Magazyn self storage to miejsce, które może służyć wielu celom, ale idealnie wręcz nadaje się na to, aby umieścić w nim rzeczy na czas remontu. Zalet takiego rozwiązania jest wiele, szczególnie gdy remont jest kapitalny i nie tylko jego zakres jest duży, ale i czas trwania długi.

Magazyn self storage będzie strzałem w 10!

Przede wszystkim, takie samodzielne magazyny to pomieszczenia o różnych wielkościach i bez problemu można je dopasować do ilości mebli i rzeczy. Jest to zazwyczaj zawsze bardzo mały magazyn, ale oczywiście, warunki w nim panujące są odpowiednie i przechowywanie mebli nie skończy się dla nich negatywnie. Najemca takiego pomieszczenia ma własny klucz i przez cały czas ma do nich dostęp. Można dokładać nowe rzeczy, a można stopniowo zabierać je z powrotem do już wyremontowanych części domu. Magazyny self storage są ponadto monitorowane i ubezpieczone.

Wbrew pozorom, przewiezienie mebli do takiego miejsca nie zajmuje wiele czasu ani nie jest tak kosztowne, jak by się mogło wydawać. Za niewielką cenę najmu ma się pewność, że nie ulegną one zniszczeniu, ale również one same nie zniszczą nic innego w domu, oraz że nic z nich ani innych rzeczy nie zginie. Jeśli ktoś ma problem z tym, gdzie przechować rzeczy w czasie remontu, powinien na poważnie rozważyć ofertę magazynów typu self storage. Jest to na naszym rynku nowość, ale coraz więcej osób się do tego rozwiązania przekonuje i chwali sobie zalety oraz wygodę.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *