na co uważać przy wynajmie magazynu w warszawie

Obecnie rozwój gospodarczy jest bardzo szybki szczególnie widać to w Warszawie. Wiąże się to z tym, że nasze życie toczy się również niezwykle szybko. Mamy coraz więcej potrzeb i oczekujemy tego, by na rynku były dostępne wszystkie możliwe produkty. Właśnie z tego powodu, firmy sprowadzają do naszego kraju wiele produktów z zza granicy. Zaliczamy do nich na prawdę wszystko. Od żywności przez odzież i obuwie po artykuły budowlane, a nawet kosmetyki. Jednak sprowadzenie różnych rzeczy z obcych państw wymaga ogromnego wysiłku. Zazwyczaj producenci współpracują z firmami, które zajmują się produkcją danych towarów.

Ale sprowadzone produkty trzeba przecież gdzieś przechowywać. Nie od razu trafiają do sklepów. Najpierw producent szuka odpowiednich miejsc do wynajęcia. Magazyny logistyczne do wynajęcia są ulokowane zazwyczaj na obrzeżach miast, także widać to na przykładzie tak dużych miast jak Warszawa. W miejscach, które zlokalizowane są blisko sklepów, do których trafią. Jednak na co zwrócić uwagę wynajmując magazyn?

Wynajmujmy magazyny u sprawdzonych Warszawskich deweloperów

Kluczową sprawą jest z pewnością jego właściciel czyli deweloper. Musimy być z nim w dobrych kontaktach, by współpraca również układała się prawidłowo. Nie ma sensu, wynajmować nowoczesny magazyn, jeśli firma deweloperska będzie konfliktowa i sprawiać nam będzie wiele kłopotu, czy zszarga nasze nerwy. Magazyny do wynajęcia często zmieniają swych właścicieli, w Warszawie jest to szczególnie widoczne. Czasem ktoś je kupi, a po jakimś czasie uznaje, iż jednak nie jest mu potrzebny i decyduje się go sprzedać. Oczywiście, nowoczesny magazyn lepiej wynająć. Warto zwrócić uwagę, że magazyny do wynajęcia Warszawa są najczęściej wynajmowanymi powierzchniami w całej Polsce, to znaczy, że rynek magazynowy się poszerza. Nie wiemy przecież, jaka będzie sytuacja na rynku za jakiś czas. Być może produkt, jaki obecnie nasza firma oferuje przestanie być pożądany, a my tylko stracimy pieniądze. Wynajmując magazyn zawsze możemy z tego zrezygnować. Oczywiście, każdy magazyn jest inny. Wszystko zależy od rzeczy, jakie będące nim przechowywane. Najważniejsze jednak w każdym przypadku jest to, by nie przedostała się do nich woda. Wilgoć szkodzi większości produktom.

Magazyn musi być dobrze zlokalizowany

Magazyn logistyczny, który jest odpowiednio przystosowany pod względem logistycznym do potrzeb danej firmy, gwarantuje nam to, że produkty, jakie trafia do sklepów, nie będą uszkodzone, czy wadliwe. Lokalizacja magazynów jest bardzo istotna jeśli spojrzymy pod kątem transportu towarów. A my kupując produkty, będziemy zadowoleni. A nasze wymagania stałe rosną. Oczekujemy produktów najwyżej jakości w niskiej cenie. Dlatego tak bardzo kochamy wyprzedaże. Coraz popularniejsze stają się rzeczy charakterystyczne dla danego regionu świata. Egzotyczne dekoracje, czy biżuteria stają się bardzo modne. Wiele osób urządza swoje mieszkania właśnie w takim stylu. Jednak, gdy narzekamy na wysokie ceny, nie wiemy, ile trudu zostało włożone w to, byśmy mogli wypić kawę przy stoliku pochodzącym na przykład Chin. W miejscu, w którym został on zrobiony, producent ponosi koszty produkcji. Następnie stolik taki musi przejść przez szereg testów, by został zatwierdzony i mógł opuścić linię produkcyjną.

Następnie zostaje przetransportowany w różne miejsca, gdzie w magazynach czeka na dostawy do sklepów. Często ciężarówkami więziony jest setki kilometrów. Nie raz transport nie ogranicza się tylko do samochodów. Coraz częściej zdarza się tak, iż dany produkt musi przebyć długa drogę samolotem lub statkiem. W takim wypadku warto posiadać magazyn blisko lotniska lub portu morskiego. Z tego względu by uniknąć długiego transportu lądowego.

Z punktu widzenia logistyki bardzo ważne jest by wynajmując magazyn zwracać uwagę na jego położenie. Na szczęście w Warszawie nie ma z tym problemów i jest dostępnych wiele obiektów – co umożliwia różnorodność wyboru powierzchni magazynowej, którą chcemy wynająć.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *