W obecnych czasach branża budowlana rozwija się coraz prężniej. Deweloperzy co chwilę stawiają nowe osiedla domków jednorodzinnych albo całe osiedla szeregówek, a klienci wykupują powierzchnie magazynowe zanim te jeszcze te będą stały we wskazanym miejscu. To wszystko świadczy jednak o tym, że stan finansowy Polaków nie jest w najgorszej kondycji. Oczywiście można to zauważyć chociażby po sytuacji rynkowej, gdzie powstaje coraz więcej nowych firm, które się prężnie rozwijają i sukcesywnie powiększają swój kapitał.

Nie bazujemy już tylko na kredytach i pieniądzach z dopłat unijnych, a inwestujemy swoje oszczędności. Przedsiębiorcy często wykorzystują ogromne magazyny i tworząc w nich całą swoją firmę od podstaw. A więc możemy znaleźć tam pion administracyjno-biurowy, taśmy produkcyjne, logistykę. Jest to w pewien sposób oszczędność finansowa, a także większa możliwość kontroli nad pracownikami i własnymi interesami. Kierownik albo prezes nie muszą jeździć po kilku lokalizacjach, a także wybierać przedstawicieli załogi. Wszystko są w stanie skontrolować sami.

Bardzo często zastanawiamy się, od czego zależy cena wynajęcia magazynu. Jest to stosunkowo oczywista sprawa. i tak naprawdę istnieją dwa najważniejsze czynniki mające na to wpływ. Na samym początku zwraca się uwagę na powierzchnię.

  1. Im większa powierzchnia magazynu, to koszty tym samym rosną. Jednak wynajmując kilka magazynów, możemy liczyć już na jakieś zniżki, co niekiedy daje oszczędności w wysokości kilkuset złotych rocznie. Wydawać by się mogło, że to niewiele dla dobrze prosperującego zakładu, jednak przekazują ten budżet na wyjazdy integracyjne albo bony zakupowe dla pracowników, to robi się już bardzo pokaźna suma.
  2. Kolejną sprawą, która winduje cenę wynajmu, jest oczywiście lokalizacja. Im bliżej dużego miasta tym cena po prostu jest wyższa. Możemy zauważyć trend, że na obrzeżach miast powstają całe arterie przemysłowe. W jednym miejscu, zaraz obok siebie budują się firmy logistyczne, przemysłowe, przetwórcze. Kupują ogromne tereny, tylko dlatego, że korzystają z niższych cen, niż na przykład w centrum miasta. Również dojazd jest lepszy, jeśli w pobliżu znajduję się autostrada lub droga szybkiego ruchu. Nie marnujemy czasu na stanie w korkach, a dostawcy dużo chętniej przyjeżdżają z towarem lub odbiorcy po już gotowe produkty. Możemy tym samym liczyć na zniżki i przeróżne formy gratisów.

Wynajęcia magazynu logistycznego w Warszawie i innych miastach Polski stało się w obecnych czasach dobrą formą zarobkową. Posiadacz takiego miejsca, co miesiąc ma tak naprawdę czysty zysk, bez żadnych kosztów. To wynajmujący bowiem pokrywa wszelkie rachunki za prąd, energię czy wodę. Dba również o dobrą kondycję budynku i relacje z okolicznymi sąsiadami. Jest to wiec idealny biznes, z którego korzysta coraz więcej osób.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *